Αρχική σελίδα

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΙΟΥΛΙΟΣ 2012

ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΕΜΠΟΔΙΩΝ ΤΟΥ ΕΙΟ

Σε Διεθνείς Αγώνες και που πραγματοποιήθηκαν στη Wiener Neustadt της Αυστρίας στις 24-29 Ιουλίου 2012 έλαβε μέρος ομάδα αθλητών του Ελληνικού Ιππικού Ομίλου.

Ο Αλέξανδρος Κοκκώνης με τον ίππο Oleis de Chenee κατέλαβε την 6η θέση στο αγώνισμα του 1,2 μ. του CSICh-A.

Η Μ. Θεοφανοπούλου με τον ίππο Oscar du Perron κατέλαβε την 3η θέση σε αγώνισμα του 1,25 μ. στο CSI2*.

Ο Γρηγόρης Βόγλης με τον ίππο Planete d' Amour κατέλαβε την 3η θέση σε αγώνισμα του 1,25 μ. και με τον ίππο Askan Van De Gasthoeve κατέλαβε την 6η θέση σε αγώνισμα 1,25 μ. στο CSI2*.

Η καλύτερη επίδοση της Μαρίας Παπουρδάνου με τον ίππο Colour Line ήταν η 33η θέση μεταξύ 48 αθλητών σε αγώνισμα 1,25 μ. στο CSI2*. Επίσης ο Γ. Σπηλιωτόπουλος με τον ίππο UFO 17 κατέλαβε την 21η θέση μεταξύ 44 αθλητών σε αγώνισμα 1,15 μ. στο CSI2*.

Θερμά συγχαρητήρια!

ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΖΕΛΑ-ΚΕΛΛΥ ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΦΑΝΗ ΣΤΑΦΥΛΟΠΑΤΗ

Στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων και Νέων Ιππέων που πραγματοποιήθηκε στη Βέρνη της Ελβετίας στις 11 -15 Ιουλίου 2012 έλαβαν μέρος οι αθλήτριες του Ελληνικού Ιππικού Ομίλου Φανή Σταφυλοπάτη και Άντζελα-Κέλλυ Σκλαβούνου.

Η Φανή Σταφυλοπάτη με τον ίππο Cassian 006 κατέλαβε τη 48η θέση τόσο στο Team Championship Test όσο και στο Individual Test των Εφήβων μεταξύ 58 αθλητών. Η Άντζελα-Κέλλυ Σκλαβούνου με τον ίππο της Quanderas έλαβε τη 17η θέση στο Team Championship Test και την 34η θέση στο Individual Test της κατηγορίας των Νεαρών Ιππέων μεταξύ 50 αθλητών.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΙΔΩΝ 2012 Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΚΚΩΝΗΣ

Την Κυριακή 1 Ιουλίου 2012 ολοκληρώθηκε ο Τελικός Πρωταθλήματος Υπερπήδησης Εμποδίων Ελλάδος 2012 στο Ολυμπιακό Κέντρο Ιππασίας στο Μαρκόπουλο. Άλογα και ιππείς από τα σωματεία όλης της χώρας αγωνίσθηκαν για τούς τίτλους επί 4 ημέρες σε πολλές διαδρομές για την ανάδειξη των πρωταθλητών στην υπερπήδηση εμποδίων.

Ο Ελληνικός Ιππικός Όμιλος απέσπασε 3 μετάλλια σε ισάριθμες κατηγορίες και κατετάγη δεύτερος στην Κατάταξη των Ομίλων για το 2012! Αναλυτικά οι αθλητές του Ομίλου κατέλαβαν τις εξής θέσεις:

Κατηγορία Παίδων: Χρυσός Πρωταθλητής ο Αλέξανδρος Κοκκώνης με τον ίππο Oleis de Chenee
Κατηγορία Εφήβων: Αργυρή Πρωταθλήτρια η Μ. Θεοφανοπούλου με τον ίππο Oscar du Perron
Κατηγορία Ενηλίκων: Χάλκινος Πρωταθλητής ο Γιώργος Δημαράς με τον ίππο Lami du Hameau

Αλέξανδρος ΚοκκώνηςΕπίσης στους αγώνες διακρίθηκαν οι εξής αθλητές του Ελληνικού Ιππικού Ομίλου:

Κατηγορία Νεολέκτων Ιππων 6 ετών - Ύψος: 1,20 μ.

2η η Μ. Θεοφανοπούλου με τον ίππο Oscar du Perron

Ο Ελληνικός Ιππικός Όμιλος συγχαίρει θερμά τους αθλητές του για τις διακρίσεις τους και εύχεται κάθε πρόοδο!

Στη φωτογραφία o Αλέξανδρος Κοκκώνης, πρωταθλητής Παίδων 2012. Η φωτογραφία είναι προσφορά του φωτογραφικού πρακτορείου Photobit.net.

« ΙΟΥΝΙΟΣ 2012                   ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2012 »