Menu

2017 Vogllis Eio society

Το Σαββατοκύριακο 20-21 Μαΐου 2017 πραγματοποιήθηκε ο αγώνας ΕΙΟ & Κοινωνία, δεύτερο σκέλος των ΕΙΟ EVENTS 2017.

Ο αγώνας ήταν αφιερωμένος στους σκοπούς του σωματείου «Οι φίλοι της Μέριμνας». Οι «Φίλοι της Μέριμνας» είναι σωματείο μη κερδο-σκοπικού χαρακτήρα με μόνο σκοπό την υλική και ηθική υποστήριξη του κοινωνικού έργου της Μέριμνας, μίας μη κερδοσκοπικής εταιρίας που παρέχει φροντίδα σε παιδιά τα οποία βιώνουν την απώλεια κάποιου δικού τους ανθρώπου ή μία ασθένεια απειλητική για τη ζωή τους. Μέρος των δικαιωμάτων συμμετοχής διατέθηκε στους «Φίλους της Μέριμνας».

Από τον ΕΙΟ διακρίθηκαν οι εξής:

Στο αγώνισμα 1 – 1,10 μ. νικήτρια αναδείχθηκε η K. Λασκαρίδη με την Cup Cake 3, τη δεύτερη θέση κατέκτησε η Ελλάς Λεμονίδη με την Adrian Balboa, στην 4η θέση βρέθηκε η Μαρία Παπουρδάνου με την Butterfly de Rhodes.

H Στεφανία Παπαδημητρίου με τον Atash de la Hogue κατέκτησε την 5η θέση στο δεύτερο αγώνισμα της ημέρας ύψους 1,20 μ.

Την 4η θέση του Ozgorkey Holding 1.30 μ. πήρε ο Γιώργος Δημαράς με τον Sacripan GD.

Την Κυριακή το πρόγραμμα των αγώνων ξεκίνησε με το αγώνισμα 1,15 μ. όπου την 6η θέση κατέκτησε η Μιλένα Νικόλοβα-Μουστρούφη με τον Caps Lock.

Στο αγώνισμα 1,25 μ. ο Γιώργος Δημαράς με τον Lami du Hameau κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Alfa Romeo Grand Prix

Μεγάλος Χορηγός των αγώνων ήταν η AUTOONE, εταιρεία του Ομίλου Συγγελίδη και επίσημος διανομέας της FCA Greece. Δίπλα στους αγωνιστικούς ίππους, βρέθηκαν τα διάσημα ιταλικά άτια της Alfa Romeo που προσέφερε για την εκδήλωση η AUTOONE. Νικητής του Alfa Romeo Grand Prix αναδείχθηκε o Κωνσταντίνος Παπαθανασίου με τον Secret Prince και ακολούθησαν η Δάφνη Κεσίσογλου που ίππευσε τον B Bommel και o Γρηγόρης Βόγλης με την Quelly Briquedalle. To έπαθλο στο νικητή απένειμε ο κ. Γιώργος Αγραφιώτης, Γενικός διευθυντής της AUTOONE.

Ο αγώνας βιντεοσκοπήθηκε και μεταδόθηκε σε υψηλή ευκρίνεια αποκλειστικά από την COSMOTE TV στο κανάλι Sport 6HD.

Στη πάνω φωτογραφία ο Γρηγόρης Βόγλης που διακρίθηκε στο Alfa Romeo Grand Prix.
H φωτογραφία είναι προσφορά του photobit.net

Sponsors Society 2017

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « EIO Challenge 2017 - Αποτέλεσματα EIO Challenge 2016 »