Menu

1ος Αγώνας Ανάπτυξης (Β' Φάση), 21/9/2014, ΙΟΒΟΠ

garciaJoseΣτις 21 Σεπτεμβρίου 2014 στον Ιππικό Όμιλο Β. Προαστίων πραγματοποιήθηκε ο 1ος Αγώνας Ανάπτυξης Β. Αττικής (Β' φάση) 2014 σύμφωνα με την αγωνιστική προκήρυξη της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ιππασίας.

Από τον Ελληνικό Ιππικό Όμιλο διακρίθηκαν οι εξής:

Αγώνισμα Ελεύθερης Συμμετοχής 0,80 μ.
1ος ο Κωνσταντίνος Κοντόπουλος με τον ίππο Klitschko 8

Κατηγορία E
2η η Ιωάννα-Μαρία Τσόχα με τον ίππο Hella van de Richter

Αγώνισμα Ελεύθερης Συμμετοχής 1,20 μ.
5ος ο Johnny Μαρινάκης με τον ίππο Quassy Du Gisors

Στη φωτογραφία, ο Jose Garcia, νέος αθλητής του ΕΙΟ.

3η Ημερίδα για Άδεια Ικανότητας Αθλητή, 20/9/2014, ΑΟΙ

4.09.2014-aia3

Τον Αττικό Όμιλο Ιππασίας επέλεξε η Ελληνική Ομοσπονδία Ιππασίας για να πραγματοποιήσει την 3η Ημερίδα για την Άδεια Ικανότητας Αθλητού που διεξήχθη στις 20 Σεπτεμβρίου 2014. Oι μαθητές της Ιππικής Ακαδημίας του του Ελληνικού Ιππικού Ομίλου που έλαβαν μέρος στην Ημερίδα πέτυχαν στις εξετάσεις τους!

Πιο συγκεκριμένα απέκτησαν την Άδεια Ικανότητας Αθλητού για την Ιππική Δεξιοτεχνία η Χριστίνα Λυκούδη, η Σοφία Καλατζοπούλου και η Δάφνη Γραμμένου. Επίσης απέκτησαν την Άδεια Ικανότητας Αθλητού για την Υπερπήδηση Εμποδίων η Κατερίνα Γεωργουλέα και η Ειρήνη Ρέτσου.

Ο Όμιλος τους εύχεται πολλές επιτυχίες!

Photo credits: Photobit.net

Ιππική Δεξιοτεχνία 7, 13-14/6/2014, ΟΚΙΜ

Στις 13-14 Σεπτεμβρίου 2014 πραγματοποιήθηκε στο Ολυμπιακό Κέντρο Ιππασίας στο Μαρκόπουλο ο 7ος Αγώνας Ιππικής Δεξιοτεχνίας 2014 σύμφωνα με την αγωνιστική προκήρυξη της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ιππασίας.

Από τον Ελληνικό Ιππικό Όμιλο διακρίθηκαν οι εξής:

Αγώνισμα Γ4 Juniors Team
1η η Κυβέλη Τζωρτζάκη με τον ίππο Highnessy Newland
2η η Nina-Isabela Ravini με τον ίππο Djonas Figaro
4.09.14-georgaki4η η Εμμανουέλα Μουσαμά με τον ίππο Pepperminth Pet Petti
5ος ο Παύλος Σοφιός με τον ίππο Hang on Sloopy

Αγώνισμα B6 Medium Class L
1η η Κυβέλη Τζωρτζάκη με τον ίππο Highnessy Newland

Αγώνισμα Α6 Elementary
3η η Ελένη Ρέτσου με τον ίππο Grace 316

Αγώνισμα Β9 Juniors Preliminary
1η η Κυβέλη Τζωρτζάκη με τον ίππο Highnessy Newland
2η η Nina-Isabela Ravini με τον ίππο Djonas Figaro
4ος ο Kevin Vargo με τον ίππο Sir Kavalier
6ος ο Παύλος Σοφιός με τον ίππο Hang on Sloopy

Αγώνισμα Γ5 Juniors Individual
1η η Κυβέλη Τζωρτζάκη με τον ίππο Highnessy Newland
2η η Nina-Isabela Ravini με τον ίππο Djonas Figaro
4η η Εμμανουέλα Μουσαμά με τον ίππο Pepperminth Petti

Αγώνισμα A4 Children Team
5η η Ελένη Ρέτσου με τον ίππο Grace 316

Αγώνισμα A5 Children Individual
3ος ο Kevin Vargo με τον ίππο Campari GD
4η η Ελένη Ρέτσου με τον ίππο Grace 316

Αγώνισμα Γ2 FEI World Chal Advanced
1η η Ελένη Μυράτ με τον ίππο Sir Kavalier

Στη φωτογραφία η Κυβέλη Τζωρτζάκη που διακρίθηκε στα αγωνίσματα Γ4, Β6, Β9 και Γ5. Η φωτογραφία είναι προσφορά του φωτογραφικού πρακτορείου Photobit.net.

Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS

ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΕΙΣ

ΙΠΠΑΣΙΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΧΩΡΟΙ

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ